czwartek, 08 czerwiec 2023
Kategoria: Handel

Na rynku hurtowym w Broniszach zauważalny jest duży rozstrzał cenowy jeśli chodzi o truskawki. W zależności od chwili, odmiany, rodzaju produkcji i sposobu pakowania, ceny mogą być różne.

Kategoria: Handel

Na rynku hurtowym, Bronisze truskawki w połowie maja, kosztują od 18 do 25 złotych za kilogram. Towar jest oferowany w kilogramowych łubiankach, lub półkilogramowych opakowaniach (kartonikach). Importowane owoce z Grecji sprzedawane na hali Bronisz, kosztują od 14 do 18 złotych za kilogram.

Na Giełdzie Kaliskiej, polskie truskawki kosztują  od 20 do 25 złotych za kilogram, importowane kosztują 15 złotych za kilogram.

W Poznaniu ceny polskich truskawek wynoszą od 20 do 30 złotych za kilogram. Importowane owoce kosztują w granicach 20 złotych za kilogram.

Towaru wciąż przybywa. Sprzedawane są truskawki z upraw tunelowych, na te z gruntu trzeba jeszcze chwilę poczekać


Źródło: Kobieta w  Sadzie

Kategoria: Handel

Na rynku jabłek obserwowane były w ostatnich tygodniach dość duże obroty. Zwłaszcza przed majówką. Tuż po długim weekendzie zamówienia obniżyły się, ale w ostatnich dniach ponownie wzrosły. Może się to jednak zmienić w najbliższych dniach.

Kategoria: Handel

Czasowy zakaz przywozu z Ukrainy do Polski niektórych produktów rolnych m.in. zboża, cukru i mięsa wieprzowego został wprowadzony rozporządzeniem ministra rozwoju i technologii. Nowa regulacja będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Kategoria: Handel

h1 title="Ceny jabłek na rynkach hurtowych – 3 kwietnia 2023"><" s">C"ny polskich jabłek na rynkach hurtowych odnotowane 3 kwietnia 2023 roku:

Kategoria: Handel

Niska podaż jabłka na rynku wreszcie zmobilizowała przetwórnie do podniesienia ceny jabłek przemysłowych w skupach.

Kategoria: Handel

Zgodnie ze wstępnymi danymi wszystkie rolno-spożywcze rynki hurtowe odnotowały za 2022 r. dodatni wynik finansowy i utrzymują płynność finansową - wynika z informacji Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Kategoria: Handel

Dziś o poranku na Broniszach niewielkie zainteresowanie jabłkami. Ceny utrzymują się w zależności od odmiany w przedziale 15-25 zł za skrzynkę. Sprzedający narzekają, że spodziewali się więcej kupców w ,,przedświąteczny'' czwartek.

Kategoria: Handel

Chociaż jabłko JAZZ™ jest obecne na rynku od ponad dwóch dekad, nadal zajmuje drugie miejsce pod względem miesięcznej ilości wysyłek odmian waszyngtońskich, za Envy.

Kategoria: Handel

W czwartkowy poranek na Broniszach sporo kupców, zdecydowanie zdrożały warzywa.  Jabłka w zależności od odmiany i wielkości w rozpiętości cenowej od 15 do 22 zł za skrzynkę, u tzw.drugiej ręki do 30 zł za skrzynkę.  Gruszki  w przedziale cenowym 20-55 zł za skrzynkę. Śliwki w przedziale cenowym 1,5 - 3 zł/kg, maliny 20-22 zł/kg.

 

Log in or Sign up