wtorek, 18 styczeń 2022
Kategoria: Informacje związkowe
Kategoria: Informacje związkowe

Grupa T.B. Fruit jest znana jako jeden  z    największych w   Europie    producent koncentratów  owocowych,   używanych  do produkcji  soków,  która   dysponuje ośmioma     nowoczesnymi       zakładami       przetwórczymi,     zlokalizowanymi na Ukrainie,  w Mołdawii  i Polsce: na Lubelszczyźnie  w Annopolu, Dwikozach  i na Mazowszu   w  Brzostowcu.

Kategoria: Informacje związkowe

Oferta zimowiska dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS :


Ośrodek HARNAŚ

  1. Leśna 1, 34-335 Korbielów

Położenie: na wysokości 650 m n.p.m. w pobliżu lasu, 1,5 km od centrum Korbielowa, 3 km od wyciągów narciarskich.

Zakwaterowanie: pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami i TV.

Do dyspozycji: jadalnia, recepcja, basen, sauna, jacuzzi, mini siłownia, plac zabaw, sala gier (bilard, piłkarzyki, ping-pong), boisko, miejsce na ognisko, parking, Internet WiFi.

Kategoria: Informacje związkowe

Poniżej pełny film z konferencji prasowej w PAP - podsumowanie badań rynkowych dotyczących spożycia wybranych odmian i gatunków owoców:

 

Konferencja

Kategoria: Informacje związkowe

Jesteśmy już po konferencji Jagodowe Trendy w Puławach. Odwiedzający mogli dowiedzieć się między innymi jakie sa tendencje rynkowe, jakie podejmować decyzje żeby poradzić sobie z zagrożeniami. Poznali najnowsze trendy w konsumpcji i perspektywy na przyszłość.

Kategoria: Informacje związkowe

Wczoraj zadzwoniło do mnie kilku sadowników z różnych części Polski z informacją, że dwie największe sieci handlowe, w tym jedna z polskim kapitałem próbują wymusić na nich dostawy jabłek po karygodnie niskich cenach. Żądanie polega na przedstawieniu szczegółowego, tygodniowego harmonogramu dostaw jabłek wysokiej jakości do końca bieżącego sezonu sprzedaży, czyli do sierpnia 2022 po stałej cenie - jednakowej na jesieni i na wiosnę. Dano czas do połowy przyszłego tygodnia. Może nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie sugestia, żeby brać pod uwagę dostawy na warunkach, które po odjęciu kosztów dostarczenia, opakowania i sortowania, oznaczają dla sadownika sporo poniżej 1 zł za kilogram jabłek po przesortowaniu. Nikogo nie trzeba przekonywać, że dla nas oznacza to dramat. Obie sieci nie negocjują cen, tylko ilości i jakość! Ze słów informatorów wynika, że albo się oni zgodzą na te warunki, albo wypadają z grona dostawców.

Kategoria: Informacje związkowe

Już wkrótce klienci sklepów EDEKA mogą spodziewać się nowych zbiorów odmiany jabłek Magic Star®, która jest uprawiana wyłącznie dla firmy EDEKA. Nowa odmiana zachwyca doskonałym smakiem , długim okresem przydatności do spożycia.

Log in or Sign up