środa, 21 luty 2024
Kategoria: Aktualności

Niemal w całej Unii Europejskiej trwają protesty rolników. Dlaczego musimy się do nich dołączyć? Chodzi o niektóre decyzje Komisji Europejskiej w tym o imporcie artykułów rolnych z Mołdawii, Turcji Ukrainy, Serbii , który okazał się tragiczny w skutkach i spowodował pogorszenie sytuacji ekonomicznej wielu branż, w tym sadownictwa.

Kategoria: Aktualności

Wywiad z Krzysztofem Czarneckim Wiceprezesem Związku Sadowników RP dla  Al-Alam Al-Youm podczas Targów Food Africa w Kairze

Kategoria: Aktualności

Za nami 14. edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa podczas, której odbyło się Sadownicze Forum Ekonomiczne. Merytoryczna wiedza, zagraniczni goście, dziękujemy, że byli Państwo z nami.

Kategoria: Aktualności

Wywiad z Mirosławem Maliszewskim Prezesem Związku Sadowników RP dla Portalu egyptian-gazette.com

Kategoria: Aktualności

Z danych udostępnionych przez The World Apple and Pear Association (WAPA) wynika iż na dzień 1 grudnia 2023 roku zapasy jabłek w Unii Europejskiej wynosiły 4 291 700 ton jabłek

Największe zapasy jabłek w grudniu 2023 roku znajdowały się we Włoszech – 1 380 126 ton , w Polsce –1 225 000,  i we Francji –715 814 ton

Kategoria: Aktualności

Grudniowy wolumen eksportu jabłek w 2023 r. jest  niższy od skali wysyłek z grudnia 2022.  Po raz kolejny w tym roku na pierwszym miejscu krajów spoza UE znalazł się Egipt 4,6 tys.ton. Przypominamy, iż  w listopadzie 2023  na rynek ten wysłaliśmy 7,7 tys.ton, natomiast w grudniu 2022 8,4 tys. ton.

Kategoria: Aktualności
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Śp. Tomasza Czarneckiego
członka Związku Sadowników RP.
Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje
Kategoria: Aktualności

Zbiory jabłek w 2023 roku okazały się rekordowo niskie, nie tylko w Polsce, ale w całej UE. Dzięki temu sadownikom udawało się uzyskiwać relatywnie wysokie ceny i podreperować kondycję, którą nadszarpnęły rosnące koszty produkcji. Przed branżą w dalszym ciągu szereg wyzwań związanych z rosnącymi kosztami pracy, paliw czy środków ochrony roślin. Odpowiedzią ma być wzrost eksportu na rynki zagraniczne. Organizacje sadowników starają się umacniać pozycję wśród dotychczasowych odbiorców, m.in. w Egipcie, ale też zdobywać nowych klientów.

Kategoria: Aktualności

Już tylko do 29 grudnia 2023 r. rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk atmosferycznych lub ASF, mogą ubiegać się o środki finansowe na „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”. Wsparcie pochodzi z PROW 2014-2020.

Kategoria: Aktualności

W ostatnich dniach media obiegła informacja na temat blokady na Morzu Czerwonym. W związku z atakami jemeńskich bojowników morscy operatorzy omijają ten region i kierują statki na Przylądek Dobrej Nadziei. O to jaki wpływ na eksport polskich jabłek będzie miała ta sytuacja portal SadyOgrody zapytał Mirosława Maliszewskiego, prezesa Związku Sadowników RP.

Kategoria: Aktualności

Ceny polskich jabłek deserowych nieznacznie wzrosły- wynika to z raportu KE

Log in or Sign up