sobota, 13 lipiec 2024
Potrzebna jest kolejna transza dofinansowania polskiego sadownictwa

Potrzebna jest kolejna transza dofinansowania polskiego sadownictwa, po to aby w nowych realiach nadal było ono konkurencyjne, i abyśmy nie przegrali rywalizacji także z świetnie rozwijającym się sadownictwem w Ukrainie - mówił w rozmowie podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, poseł Mirosław Maliszewski, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prezes Związku Sadowników RP.

Jak podkreślił w rozmowie z sadyogrody.pl poseł Maliszewski, 20 lat Polski w Unii Europejskiej to czas zmiany strukturalnej w polskim sadownictwie. To zarówno zmiana dotycząca samych gospodarstw, jak i struktury handlu.

"- W gospodarstwach są to inwestycje w sprzęt i nowe nasadzenia czy infrastrukturę chłodniczą, które udało się przeprowadzić dzięki funduszom unijnym i tym samym poprawić naszą konkurencyjność i dostosować się do potrzeb rynku. To także sama organizacja poprzez bazy logistyczne, sortownie i pakownie. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania dużych importerów "- dodał Maliszewski.

 

 

 

 

 

Źródło: sadyogrody.pl

Log in or Sign up