piątek, 22 wrzesień 2023
Fruit Logistica 2023: Wystawcy przygotowują się na globalne wyzwania

Już o 25 proc. zarezerwowano więcej miejsca niż w 2022 roku. Wiodące targi światowego handlu owocami odbędą się w Berlinie w dniach 8-10 lutego 2023 roku.

Zarezerwuj wcześniej -zoptymalizuj koszty.

Dla wystawców targów Fruit Logistica 2023 jest to kluczowe i znaczące wyzwanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę globalny kryzys kosztowy, który dotyka wszystkich w branży owocowo-warzywnej. Innowacyjne firmy z całego świata – i wzdłuż całego łańcucha wartości – już oferują rozwiązania. Zostaną one zaprezentowane na wiodących targach światowego handlu owocami – Fruit Logistica – które odbędą się w dniach 8-10 lutego 2023 roku w Berlinie.

„Wszystko w jednym” to motto Fruit Logistica 2023 – i nie mogłoby być bardziej odpowiednie. Ponieważ w czasach, gdy wydajność nabiera coraz większego znaczenia, tym cenniejsze są możliwości spotkania w jednym miejscu całej światowej branży świeżych produktów. Według dyrektora Fruit Logistica Kai Mangelbergera zapotrzebowanie na powierzchnię wystawienniczą na nadchodzące wydarzenie jest wysokie. „To pokazuje, że Fruit Logistica to nie tylko właściwe miejsce, aby dowiedzieć się o nowych, oszczędnych innowacjach, ale także zaprezentować je branży. W Berlinie wystawcy mogą dotrzeć do jak największej liczby osób, a przede wszystkim do właściwych osób w jednym miejscu.”

Wiele osób w branży już to bardzo wyraźnie zauważa: sytuacja w zakresie zaopatrzenia w wodę i energię jest napięta. Koszty tych dostaw, a także podstawowych usług, takich jak logistyka i pakowanie, drastycznie wzrosły w ostatnich miesiącach. Ale są już wystawcy na Fruit Logistica 2023, którzy oferują rozwiązania w tym zakresie:

Na przykład Mavuno Technologies, niemiecki start-up debiutujący na Fruit Logistica 2023. Mavuno Technologies zajmuje się pomaganiem hodowcom nerkowców w Tanzanii w zwiększaniu ich plonów. Wykorzystując obrazy satelitarne i technologie uczenia maszynowego, zapewniają rolnikom dostęp do niedrogiej biologicznej ochrony upraw, a także niezawodnego systemu prognozowania upraw. Te innowacje sprawiają, że model biznesowy jest bardziej zrównoważony i mniej podatny na pogarszające się warunki.

Wielu wystawców Fruit Logistica wykorzysta wydarzenie w Berlinie, aby pokazać, w jaki sposób ograniczyli nie tylko swoje koszty, ale także wpływ na środowisko. „Dzięki promowanym przez nas praktykom agronomicznym nasze owoce zużywają o 55 procent mniej wody niż tradycyjne techniki nawadniania” – mówi Rita Biserni, dyrektor marketingu wiodącej włoskiej spółdzielni Alegra, która ponownie weźmie udział w wydarzeniu w lutym 2023 roku.

Bądź tam też! Zapraszamy do kontaktu!

Log in or Sign up