piątek, 12 sierpień 2022
Włochy: z pola na plażę

Powiązanie obszaru wakacyjnego z typowymi produktami w celu wzmocnienia i promowania doskonałości rolno-spożywczej regionu: taki jest cel „ Tipici da Spiaggia” , imprezy, która ma swoją trzecią edycję, która w tym roku w Emilia Romagna obejmie dziś 5 lokalizacji na Riwiera w tylu obiektach kąpielowych. Inicjatywa jest promowana przez Cia Emilia Romagna z Sib, włoskim syndykatem Balneari.

Zatem w 5 lokalizacjach (Marina di Ravenna, Bagno Marinamore, Milano Marittima al Tangaroa Beach – Rimini, Bagni 108 i 109 – Cesenatico, Spiaggia Zona Cesarini – Porto Garibaldi, Bagno Astor) rolnicy będą przynosić swoje produkty na plażę, podkreślając, ponadto trudności sektora: od ponad 20 lat ceny  owoców i warzyw pozostają na niezmienionym poziomie, natomiast koszty produkcji wzrosły. Od godziny 11:00 rozdawane będą świeże owoce sezonowe (do Cesenatico, Spiaggia Zona Cesarini przyjedzie wózek pełen owoców) nie tylko jako powitalny hołd dla turystów i gości nadmorskich kurortów, ale także w celu powtórzenia niektórych bardzo istotnych kwesti dla sektora, takie jak np. koszty produkcji, które potroiły się – precyzuje Stefano Francia, prezes Cia włoskich rolników Emilia Romagna. W tym roku rolnictwo przeżywa jeden z najgorszych kryzysów produkcyjnych i rynkowych, do którego dochodzi susza, która nie daje wytchnienia. Dzień świętowania z turystami i gośćmi fabryk, które nas goszczą, ale także okazja do wyjaśnienia trudności producentów”.

„Wydarzenie „Tipici da Spiaggia” – komentuje Simone Battistoni, prezes regionalny Sib, włoskiego związku nadmorskiego – ma na celu wzmocnienie nadmorskiej oferty turystycznej regionu Emilia-Romania, łącząc dwie doskonałości naszego kraju: Made in Italy i  kąpiele”.

„Dwie doskonałości – konkluduje Battistoni – z których pierwsza słynie z typowych produktów, a druga słynie jako element oferty turystycznej opartej na jakości usług” .

Źródło: Cia Emilia-Romania

Log in or Sign up