czwartek, 08 czerwiec 2023
Jakie ceny jabłek przemysłowych w skupach?

Niska podaż jabłka na rynku wreszcie zmobilizowała przetwórnie do podniesienia ceny jabłek przemysłowych w skupach.

Ceny jabłek przemysłowych w skupach

Ceny jabłek przemysłowych po wyraźnym okresie stagnacji zostały w ostatnich dniach nieco podniesione. Przetwórnie odczuły mniejszą podaż jabłek w skupach. Obecnie ceny przemysłu wynoszą od 58 do 60 groszy.

Według informacji z rynku większość przetwórni zakłada, że obecny tydzień pozwoli im na zakup większej ilości jabłka. Natomiast zbliżający się Wielki Tydzień przed Wielkanocą ma być okresem wyhamowania, zarówno w zakupie, jak i przetwarzaniu jabłek przemysłowych. Pojedyncze zakłady, jak pewien zakład warecki już teraz nie kupują przemysłu.

Ceny suchego przemysłu z przeznaczeniem na Zachód są raczej mało atrakcyjne, a przynajmniej śmiało można stwierdzić, że w poprzednich latach były dużo bardziej zachęcające. Obecnie za czerwone jabłko na przecier na zagraniczne przetwórnie mówi się o cenach w wysokości 62-63 groszy, a wymagania jakościowe są bardzo wysokie.

Golden na Zachód to obecnie ok. 65 groszy. Pojawiały się oferty zakupu Goldena na Francję po 70 groszy w skrzyniach - jednak zapotrzebowanie nie jest obecnie duże.

Według punktów skupu na rynku robi się większy ruch. Coraz większa ilość sadowników decyduje się na wysypanie jabłek. 

Źródło: www.sadyogrody.pl

Log in or Sign up