czwartek, 07 grudzień 2023
Co z nowymi Konsulatami RP w Uzbekistanie?

„Jesteśmy w pełni świadomi z występujących utrudnień w dostępie do usług konsularnych , jakie obecnie pojawiają się na wskazanym przez Pana obszarze. Departament Konsularny MSZ monitoruje sytuacje i pracuje nad rozwiązaniami, które mają na celu usprawnienie przyjmowania interesantów we wszystkich sprawach konsularnych”

-czytamy w odpowiedzi na nasze Pisma  w sprawie utworzenia nowych Konsulatów RP  na Sri Lance oraz zwiększenia liczby konsulatów RP w Uzbekistanie, Indiach oraz Tajlandii.

Nie ustajemy w działaniach dążących do rozwiązania problemów z brakiem pracowników w rolnictwie.
  

Na początku lutego przedstawiciele Związku Sadowników RP uczestniczyli w spotkaniu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zatrudnienia pracowników z zagranicy w polskim rolnictwie. Podczas, którego zwróciliśmy uwagę na problemy z brakiem pracowników w rolnictwie i przedstawiliśmy nasze postulaty w tej sprawie.

Nadal jest czas na podpisanie naszej petycji sprawie wprowadzenia zmian prawnych takich jak zatrudnienie w rolnictwie pracowników na uproszczonych warunkach z nowych kierunków migracji zarobkowej :https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_wprowadzenia_zmian_prawnych_takich_jak_zatrudnienie_w

Log in or Sign up