sobota, 13 lipiec 2024
Ministerstwo nie brało pod uwagę Uzbeistańczyków do pracy w rolnictwie- czas to zmienić!
Przypominamy, iż nadal staramy się, aby Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wprowadziło zmiany umożliwiające zatrudnienie obcokrajowców z Uzbekistanu, Nepalu i Indii. ‼️Również Gmina Białośliwie-  poparła naszą inicjatywę-na pismo w sprawie wprowadzenia omawianych  zmian  otrzymali następującą odpowiedź od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej :
" Uprzejmie informuję, że w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej nie rozważano dotychczas rozszerzenia o Uzbekistan, Nepal, Indie katalogu państw, dla których mogłyby być stosowane uproszczone zasady w zakresie zatrudniania cudzoziemców. Pragnę także dodać, że w ramach grupy roboczej ds. oceny ryzyka migracyjnego koordynowanej przez MSWiA, z udziałem m.in. MRiPS, analizowane są obecnie możliwości wskazania państw, dla których mogłyby być stosowane uproszczone zasady w zakresie zatrudniania cudzoziemców."
 
‼️ Istotny jest każdy głos dlatego zapraszamy Państwa do podpisania✍️ naszej petycji. Razem możemy coś zmienić:

https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_wprowadzenia_zmian_prawnych_takich_jak_zatrudnienie_w_rolnictwie_pracownikow_na_uproszczonych_warunkach_z_nowych_kierunkow_migracji_zarobkowej

 

Log in or Sign up