niedziela, 27 listopad 2022
Udana dwunasta edycja Interpoma

 490 wystawców, w tym 70% z Włoch i 30% z zagranicy oraz ponad 16 000 zwiedzających z ponad 70 krajów spotkało w halach Centrum wystawowego Bolzano.

Rosnące niedobory siły roboczej i zmiany klimatu: to największe wyzwania stojące przed przemysłem jabłkowym na poziomie globalnym. Do takiego wniosku doszli eksperci z dziedzin badań stosowanych, producenci, marketerzy i wielu innych graczy zaangażowanych w ekosystem jabłek podczas dwunastej edycji międzynarodowych targów Interpoma.

 Z 500 uczestnikami, wycieczki z przewodnikiem były również w pełni zarezerwowane, dzięki czemu goście z zagranicy mogli podczas targów poznać nowoczesny marketing i sadownictwo w Południowym Tyrolu. Goście targów i kongresu otrzymali bezpłatnie drugi numer oficjalnego magazynu Interpoma, który ponownie został wydrukowany w 100% na papierze jabłkowym i zawierał ciekawe informacje o świecie branży jabłkowej.

„Czteroletnia nieobecność na międzynarodowej scenie targowej Interpomie nie zaszkodziła, wręcz przeciwnie: napływ międzynarodowych gości był większy niż kiedykolwiek, pomimo związanej z pandemią nieobecności graczy z regionu Azji” – mówi dyrektor targi Bozen, Thomas Mur. „Silna i unikalna na skalę światową sieć przemysłu jabłkowego w Południowym Tyrolu, od badań i doradztwa po marketing, jest i pozostaje kluczowym czynnikiem sukcesu tych targów oraz światowym przykładem zrównoważonego wzrostu i chęci ciągłego doskonalenia w uprawie owoców”.

Ekskluzywne rozwiązania high-tech, takie jak roboty do zautomatyzowanego zbioru, które zostaną opracowane do osiągnięcia dojrzałości rynkowej w ciągu najbliższych kilku lat, zostały zaprezentowane w związku z tematem niedoborów siły roboczej. Ponadto wiele innowacji w dziedzinie automatyzacji i mechanizacji sprawia, że ​​brak wykwalifikowanych pracowników w coraz większym stopniu może być kompensowany przez maszyny. Kolejnym tematem przewodnim targów Interpoma 2022 była zmiana klimatu. Uznając najbardziej innowacyjne technologie zarządzania wodą w uprawie jabłek, nagrody Interpoma uhonorowały innowacyjne rozwiązania umożliwiające osiągnięcie tych samych sukcesów w zbiorach przy mniejszej ilości wody w przyszłości.

Dużą nowością w tym roku był Interpoma Variety Garden w FieraMesse H1 Eventspace, swego rodzaju barwny spacer po historii zarządzania odmianami z pierwszą na świecie ekspozycją 60 markowych odmian jabłek, która cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Kolejna edycja targów uprawy, przechowywania i marketingu jabłek ponownie odbędzie się w Bolzano w listopadzie 2024 roku. Tymczasem dwa dni Kongresu Interpoma można ponownie przeżyć w formie nagrania na stronie głównej targów.

Źródło: Messe Bozen AG

Log in or Sign up