poniedziałek, 24 czerwiec 2024
Ze świata: Grupa Origine wprowadza na rynek czerwone kiwi Sweeki Red

Po dwóch latach prób, Grupa Origine wprowadziła na rynek swój nowy czerwony owoc kiwi, Sweeki Red. Odmiana HFR18 charakteryzuje się intensywną słodyczą, zrównoważonym tropikalnym smakiem i intensywnym zielono-czerwonym miąższem.

Grupa Origine jest wyłącznym posiadaczem włoskiej licencji na odmianę zarządzaną przez OKiwi. Firma stwierdziła, że ​​tegoroczna uprawa ma doskonałe cechy jakościowe pod względem kształtu, koloru i smaku.

Owoce są dostępne w ekologicznym pudełku kartonowym 40x30 o strukturze plastra miodu i kartonowej tacce na 3 owoce.

„Jesteśmy przekonani, że nasz produkt ma wszystkie istotne cechy kiwi o czerwonym miąższu, począwszy od doskonałego smaku i bardzo intensywnego koloru w porównaniu z innymi odmianami” – powiedział Alessandro Zampagna, dyrektor Grupy Origine.

„Nasz wolumen jest wciąż ograniczony, ale plan inwestycyjny doprowadzi do stopniowego wzrostu. Ponieważ technika uprawy poprawia się z każdym rokiem, wierzymy, że wydajność czerwonego kiwi przyciągnie innych producentów”.

Sweeki Red będzie dostępny na rynku włoskim i europejskim do końca roku.

Grupa Origine została założona w 2015 roku przez grupę czołowych włoskich i chilijskich hodowców w celu opracowywania innowacyjnych produktów i wejścia na nowe rynki. Składa się z włoskiego Apofruit, Frutta C2, Gran Frutta Zani, Kiwi Uno, Minguzzi, Salvi-Unacoa, Spreafico oraz z Chile David Del Curto i Copefrut.

Źródło:Fruitnet

Log in or Sign up