wtorek, 21 marzec 2023
Borówki ekwadorskie wchodzą na rynek międzynarodowy

Ministerstwo Rolnictwa i Hodowli Zwierząt (MAG) potwierdziło, że Ekwador wszedł do konkurencji na międzynarodowym rynku borówki z wysyłką pięciu ton drogą morską.

Organizacja poinformowała, że ​​jagody zostały wyprodukowane w prowincji Loja. Pierwsze plantacje zostały założone w 2015 roku przez niewielką grupę przedsiębiorców. Obecnie w Ekwadorskiej Federacji Producentów i Eksporterów Borówki (Fepexa) jest 23 partnerów.

Pierwsze zbiory wyprodukowane przez firmę rolno-eksportową Nobis zostaną zebrane z 10 hektarów w mieście Patate, pisze EastFruit w odniesieniu do FreshFruitPortal .

„Istnieje wiele możliwości, aby Ekwador stał się miejscem do inwestowania w agroeksport; jej ziemia jest żyzna, ma sprzyjający klimat, położenie geograficzne pozwala na uprawę konkurencyjnych owoców i ma wykwalifikowaną siłę roboczą – powiedział Patricio Almeida, dyrektor wykonawczy Agencji Regulacji i Kontroli Fitosanitarnej (Agrocalidad).

Około 50 hektarów jest zbieranych w Carchi, Imbabura, Pichincha, Cotopaxi, Tungurahua, Azuayd i Loja. W międzyczasie różne odmiany są testowane w wielu innych regionach.

„Tą przesyłką Ekwador rozpoczyna swoją podróż na międzynarodowy rynek borówki. Ta uprawa nabiera rozpędu dzięki swoim właściwościom leczniczym i odżywczym: jest niskokaloryczna, bogata w błonnik, antyoksydanty oraz witaminy C i K. Ze względu na korzyści zdrowotne owoc ten nazywany jest „superowocem XXI wieku”, zauważa lider.

W 2022 r. 8 ekwadorskich eksporterów otrzymało już wyniki. Jagody eksportowane są do Hiszpanii, Holandii i Niemiec.

Źródło:EastFruit

Log in or Sign up