wtorek, 05 lipiec 2022
Nowość w GreenTech: Robot zastępuje zbieraczy truskawek

Podczas targów GreenTech 2022 skupiono się na rozwiązywaniu problemów w sektorze ogrodniczym:  robot zbierający truskawki  był jedną z 31 światowych nowości zaprezentowanych podczas międzynarodowych targów branży ogrodniczej GreenTech, które odbyły się w RAI Amsterdam.

Targi poświęcone są rozwiązaniu globalnego problemu żywnościowego. Ponad 12 500 profesjonalnych zwiedzających z branży ogrodniczej ze 115 krajów zostało przedstawionych 500 firmom.

Innowacje obejmują również inteligentne rozwiązania zmniejszające zużycie energii w ogrodnictwie. Wraz z pierwszymi niedoborami siły roboczej jest to jedno z głównych wyzwań stojących przed tym sektorem. Robot kompletacyjny niemieckiej firmy Organifarms otrzymał podczas otwarcia targów nagrodę GreenTech Concept Award za najbardziej obiecującą nową koncepcję.

Badanie przeprowadzone przez Holenderską Organizację Rolniczo-Ogrodniczą wykazało, że 84% pracodawców spodziewa się braku siły roboczej w przyszłym sezonie. Strukturalnie potrzeba 56 000 pracowników, w godzinach szczytu nawet 114 000 w sierpniu i wrześniu, według danych holenderskiego ogrodnictwa.

Robot Berry to jedna z innowacji, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu braku siły roboczej. Ostateczna wersja robota została po raz pierwszy pokazana publicznie podczas GreenTech.

Źródło: https://www.greentech.nl/

Log in or Sign up