wtorek, 02 styczeń 2018 07:19

Maliszewski o przepisach dot. zatrudniania cudzoziemców: trzeba ograniczać formalności

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 Niestety jest obawa, że nowe przepisy dot. zatrudniania cudzoziemców, które obowiązują od 1 stycznia 2018 r., ograniczą w jakimś stopniu dopływ taniej siły roboczej z zewnątrz, zwłaszcza z Ukrainy. Ponieważ proste dotąd oświadczenia, które pozwalały uzyskać możliwość zatrudnienia na okres 6 miesięcy, zostają zastąpione przez zezwolenia - mówi poseł Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP.Procedura zatrudniania cudzoziemców od początku tego roku jest bardziej skomplikowana niże wcześniej. A do tego trzeba czekać na decyzję, co znacznie wydłuża cały proces. Przez to zainteresowanie podjęciem pracy w Polsce może być mniejsze - przestrzega Mirosław Maliszewski.

Według mnie jeszcze trzeba nowelizować tę ustawę, by do minimum ograniczyć niezbędne formalności. Wcześniej funkcjonujący mechanizm był dobrze odbierany przez branżę, był prosty i łatwy - dodaje.

Szef Sadowników RP ma obawy, że mimo wszystko chętnych do pracy w Polsce, zwłaszcza w gospodarstwach sadowniczych, będzie coraz mniej. - Konkurencja innych dziedzin gospodarki i innych krajów jest ogromna, dlatego według mnie trzeba szybko rozszerzyć liczbę krajów, z których na prostych zasadach będziemy mogli zatrudniać pracowników np. z Wietnamu i Indii - dodaje. 

http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/maliszewski_o_przepisach_dot_zatrudniania_cudzoziemcow_trzeba_ograniczac_formalnosci,12398.html

Czytany 1542 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 styczeń 2018 07:23

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama