poniedziałek, 24 czerwiec 2024
Jabłko Jazz na dobrej pozycji w Ameryce Północnej

Chociaż jabłko JAZZ™ jest obecne na rynku od ponad dwóch dekad, nadal zajmuje drugie miejsce pod względem miesięcznej ilości wysyłek odmian waszyngtońskich, za Envy.

„Wciąż dobrze sobie radzi”, mówi Chris Willett, wiceprezes ds. rozwoju i sprzedaży T&G Global w Ameryce Północnej. Opracowana w Nowej Zelandii i opatentowana w 2003 roku odmiana z zarejestrowanym znakiem towarowym jest obecnie uprawiana w najlepszych regionach jabłoni na całym świecie, w tym w stolicy jabłek Ameryki Północnej w stanie Waszyngton, a także w Chile, Europie, Australii i Wielkiej Brytanii. Jabłka Jazz są uprawiane na licencji przez wybranych hodowców w 10 lokalizacjach na obu półkulach. W USA produkcja pozostaje stabilna, a w Europie obserwuje się pewien wzrost produkcji odmiany.

Odmiana sprzedawana jest w ponad 45 krajach. „Ma bardzo silną bazę konsumencką z wieloma lojalistami, którzy deklarują, że są super-fanami, kupując tylko tę odmianę” – powiedział Willett. Jest dość popularna wśród osób szukających przekąski przed i po zajęciach sportowych, a także rodzin z dziećmi. Willett z dumą mówi, że odmiana została wybrana jako ekskluzywna marka jabłek do współpracy ze znanymi filmami familijnymi, takimi jak animacja DreamWorks Spirit Untamed, a ostatnio z DC League of Super-Pets.


Czym Jazz różni się od innych odmian? „To prawdopodobnie najlepsze w branży jabłko do długotrwałego przechowywania” – powiedział Willett. „Ma możliwość zastąpienia dowolnej odmiany do ciast i innych przepisów kulinarnych”. Pod względem smaku Jazz zaspokaja bardziej wyrafinowane podniebienia, które doceniają równowagę słodyczy, cierpkości, rześkości i soczystości. „Żadna inna odmiana jabłek nie łączy tego wszystkiego tak, jak Jazz”.


www.jazzapple.com

Log in or Sign up