niedziela, 14 kwiecień 2024
Czwartek na Broniszach: zdrożał Cortland

O poranku na rynku hurtowym Bronisze niestety zauważalnie mniej kupujących  niż w ubiegłym tygodniu.  Widocznie mniej też sprzedających, sporo pustych miejsc  w alejkach przeznaczonych dla owoców ziarnkowych i miękkich.

Sadownicy  są zgodni, że jeśli chodzi o ostatni tydzień najwięcej kupców robiło zakupy w niedzielę. Wtedy odnotowano też większą  podaż i niższe ceny ( około 2 zł mniej za skrzynkę na przestrzeni tygodnia). Dziś ceny jabłek bez większych zmian z wyjątkiem Cortlanda, którego wyraźnie brakowało. Producenci za skrzynkę liczyli dziś 40 zł, a u handlarzy (z tzw. drugiej ręki) cena wynosiła 50 zł za skrzynkę.

Nie słabnie popyt na Lobo, dziś w przedziale cenowym 2-3 zł/ kg. Nieco lepsze ceny notuje też nadal Szara Reneta( średnio ok. 30 zł za skrzynkę).  Popularne odmiany takie jak  Jonagored, Champion, Alwa czy Ligol w przedziale cenowym 12-18 zł za skrzynkę.

Polska Konferencja  (dziś wyraźnie słabszej jakości ) od 50 zł wzwyż. Gruszki zagraniczne w przedziale cenowym 70-90 zł za skrzynkę.

Log in or Sign up