czwartek, 06 wrzesień 2018 06:44

Apel do Premiera

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na początku lipca sformułowaliśmy do Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego prośbę o pilne spotkanie w związku z dramatyczną sytuacją w jakiej znaleźli się sadownicy. Po około miesiącu uzyskaliśmy odpowiedź od Ministra Marka Suskiego. Niestety odnosimy wrażenie, że zawarta w piśmie treść w żaden sposób nie odnosi się do naszych pytań i postulatów. 

Naszym głównym wnioskiem było spotkanie z Panem Premierem,  które do dnia dzisiejszego nie doszło  do skutku.  W piśmie podnosiliśmy temat katastrofalnie niskich cen owoców do przetwórstwa, co naszym zdaniem jest ze strony przetwórców bezzasadnym wykorzystywaniem przewagi nad sadownikami, którzy potrzebują pieniędzy np. na zapłacenie za środki ochrony roślin oraz siłę roboczą, która po wprowadzonych zmianach stale drożeje.

Związek Sadowników RP uważa, że jest to sytuacja patologiczna, która służy czerpaniu nadmiernie wygórowanych korzyści podmiotom przetwarzającym owoce, apelowaliśmy o działanie w tej właśnie sprawie. Tymczasem w odpowiedzi czytamy o działaniach podjętych celem wsparcia rolnictwa na terenach górskich czy białku paszowym..

W związku z powyższym wnieśliśmy  o powtórne przeanalizowanie naszych postulatów i sprawdzenie możliwości wystąpienia zmowy cenowej wśród podmiotów skupujących/przetwarzających owoce. Zaapelowaliśmy  także po raz kolejny o wyznaczenie terminu spotkania w celu podjęcia konstruktywnego dialogu.

W tej chwili znów oczekujemy na odpowiedź……

Czytany 1285 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 07:42

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama