wtorek, 05 lipiec 2022
Yello® jest popularny wśród konsumentów w Niemczech

Jabłko marki yello® zyskuje na znaczeniu na rynku niemieckim: Sprzedaż jabłek o żółtej skórce ostatnio wzrosła w Niemczech – szczególnie dobrze przyjęte zostały jabłka małe i średnie.

Sezon sprzedaży markowego apple yello®, którego prawa do uprawy i marketingu w Europie należą wyłącznie do stowarzyszeń VOG i VIP, dobiegł niedawno pomyślnego końca. Dostępna była ilość zbiorów około 2100 ton, która była o 45 procent wyższa niż w poprzednim roku.

Sprzedaż zbiorów yello® 2021 zakończyła się w Niemczech na początku czerwca. Na rynku niemieckim dobre wyniki zapewniały przede wszystkim małe i średnie kalibry. Aby zwiększyć sprzedaż markowego jabłka, w ciągu sezonu w programie znalazło się kilka inicjatyw komunikacyjnych: między innymi strona internetowa www.yello-apple.com została przeprojektowana i wypełniona interesującymi informacjami dodatkowymi i autentycznymi historiami od plantatorów jabłek z Południowego Tyrolu.

„yello® to z pewnością jabłko niszowe. Mimo to jabłko zdołało zdobyć zaufanie wielu konsumentów w Niemczech. Alabastrowo-żółta skórka sprawia, że ​​markowe jabłko przyciąga wzrok - intensywny, lekko egzotyczny i tropikalny aromat oraz Intensywne nuty ananasa i gruszki oraz skórka z cytryny to inne wyróżniające cechy” – mówi kierownik sprzedaży VOG Klaus Hölzl, dodając: „Ten sezon zaczął się wolniej niż oczekiwano, ale sprzedaż przyspieszyła od stycznia do początku czerwca”.

„Zapotrzebowanie na yello® wzrosło zarówno ze strony klientów, jak i konsumentów końcowych. Dzięki charakterystycznej żółtej skórce oraz delikatnemu i zwartemu miąższowi yello® wie, jak zaimponować w wielu miejscach”, dodaje kierownik sprzedaży VIP Fabio Zanesco.

Po Włoszech, Niemcy są drugim najważniejszym europejskim rynkiem yello®.Potencjał markowego jabłka tutaj jest ogromny, wyjaśnia Hölzl: „Pracujemy nad poprawą naszej pozycji na rynku niemieckim, ponieważ rynek – zwłaszcza dla mniejszych i średnich kalibrów – ma nisze”.

yello® jest sprzedawany przez południowotyrolskie stowarzyszenia VOG i VIP od 2016 roku i zyskuje coraz większe znaczenie dla obu stowarzyszeń. W nadchodzących zbiorach spodziewany jest dalszy wzrost wolumenu.

Źródło: VOG/VIP

Log in or Sign up