niedziela, 14 kwiecień 2024
Gruzja rozpocznie uprawę klubowych borówek

Ekaterina Vepkhvadze, współzałożycielka Blueberry Farm , ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Sekoya® za pośrednictwem znanej na całym świecie firmy SanLucar.

Sekoya® to strategiczna jednostka biznesowa z siedzibą w USA dla producenta sadzonek borówki amerykańskiej Fall Creek Farm & Nursery . Została założona w 2020 roku w celu udostępnienia wysokiej jakości borówek klientom na całym świecie. Jagody Sekoya® mogą być uprawiane w dowolnym miejscu na świecie i są obecnie uprawiane w USA, Hiszpanii, Meksyku, Chile, Peru, Ukrainie, Polsce, Maroku, RPA, Włoszech, Kanadzie, Zimbabwe, Francji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i innych krajach.

Jest to swego rodzaju klub 14 wysoce profesjonalnych licencjobiorców - producentów i handlowców, którzy mają prawo do handlu ekskluzywnymi odmianami o podwyższonych walorach smakowych. Sekoya skoncentrowała swoją działalność na 3 kluczowych rynkach konsumenckich: USA-Kanada, Europa i Chiny, gdzie licencjobiorcy dostarczają jagody w określonych ilościach.

Jeden z członków tego klubu, marka najwyższej jakości owoców i jagód SanLucar, będzie partnerem w produkcji licencjonowanych odmian borówki w Gruzji na terenie Blueberry Farm i będzie sprzedawać jagody pod własną marką.

„Będziemy sadzić borówki Sekoya® w Gruzji jako sublicencjobiorca hiszpańskiej firmy SanLucar będącej członkiem klubu, co oznacza, że ​​sprowadzimy tę klubową odmianę borówki, a SanLucar w pełni zapewni sprzedaż” – powiedział przedstawiciel Blueberry Farm. Mimo znacznych inwestycji – ponad 16 tys. dolarów za hektar – jesteśmy pewni sukcesu, gdyż po pierwsze współpraca ze światowymi liderami gwarantuje rynek zbytu, a po drugie borówki licencyjne w sprzedaży detalicznej są o co najmniej 2 euro/kg droższe niż powszechnie sadzone borówki, bo to gwarantowana jakość i smak.”

Według pani Vepkhvadze jesienią tego roku planuje się posadzić 27 hektarów borówek, co będzie uzupełnieniem istniejących 25 hektarów, które w pełni wejdą w owocowanie w 2024 roku. Tym samym do 2026 roku farma wyprodukuje około 600 ton wysokiej jakości owoców i będzie miała zagwarantowany rynek pod znaną na całym świecie marką.

Źródło:EastFruit

Log in or Sign up