niedziela, 14 kwiecień 2024
Świat: Andaluzyjskie truskawki zamierzają przekroczyć Atlantyk

Jagody andaluzyjskie dążą do otwarcia nowych rynków po drugiej stronie Atlantyku.

,, Przeprawa przez Atlantyk stała się atrakcyjną opcją dla sektora jagodowego Huelvy'' - stwierdził kierownik Stowarzyszenia Producentów i Eksporterów Truskawek Huelva Freshuelva Rafael Dominguez, w ramach Fruit Logistica 2022, najważniejszych targów owocowych. i warzywny, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Berlinie.

„Już nie myślimy o wysyłaniu naszych produktów do krajów na wschodzie. Stało się to zbyt skomplikowane, więc będziemy musieli przekroczyć Atlantyk. „Otworzyliśmy rynek brazylijski, próbujemy otworzyć rynek kanadyjski, a następny opcją byłyby Chiny. Spróbujemy tego, aby zobaczyć, czy to możliwe” – dodał.

Owoce andaluzyjskie dążą do zwiększenia eksportu po tym, jak w 2021 r. ustanowiły rekord sprzedaży. Według danych Extenda w 2021 r. eksport owoców z Andaluzji wyniósł 1 405 mln, czyli o 16,3% więcej niż w roku poprzednim. Huelva odpowiadała za 88% całego eksportu, co przekłada się na 1232 mln w 2021 roku, czyli o 12,2% więcej niż w 2020 roku.

Dominguez ma nadzieję, że mimo przeciwności klimatycznych, jakie wystąpiły w pierwszych miesiącach 2022 roku, uda im się utrzymać ten poziom eksportu. „Mamy dobre przeczucia i uważamy, że rynki zachowują się dobrze” – stwierdził. „W kwietniu i maju, które są ważnymi miesiącami, dowiemy się, czy możliwe jest odbicie naszej produkcji i czy uda nam się dobrze dotrzeć na rynki” – powiedział.

Źródło:lavanguardia.com

Log in or Sign up