sobota, 28 maj 2022

W 1987 roku norweska firma Graminor A.S, a zwłaszcza pasjonat Stein Harald, zdecydowali się na skrzyżowanie gruszki Williams i Lipcówki Kolorowej. Dwie odmiany dały chrupiące, rumieniące się piękno o nazwie Celina, QTee® -czytamy na oficjalnej stronie internetowej Qtee. Owoce odmiany ‘Celina’ mają dość wyrównany jajowaty kształt oraz charakterystyczny czerwony rumieniec z kropkami na zielonym tle.

Przede wszystkim marketing

Nie wystarczy owoc wyprodukować, trzeba go też sprzedać , czyli przekonać konsumenta, że to co oferujemy jest wyjątkowe i niezbędne dla niego.  Pierwszym krokiem jest szczegółowa analiza rynku prowadzona w celu wyłonienia  grupy docelowej, w której szanse powodzenia efektywnej sprzedaży będą jak największe.

W przypadku QTee® w kampaniach reklamowych celuje się głównie w rodziców małych dzieci podkreślając  jak wartościowy pod względem zawartości witamin jest to owoc dla ich pociech.          

,,QTee® dla dzieci: im więcej owoców i warzyw jedzą twoje dzieci, tym silniejsze będą rosły. Błonnik i witamina C zawarte w QTee® pomogą im zbudować silne mięśnie, kości i zęby. Jako chrupiąca przekąska, QTee® może stanowić dobrą zdrową bazę każdego dnia  i będzie przyjazna dla rodziców, ponieważ dzieci nie ubrudzą  całego ubrania.”

 W ostatniej kampanii  reklamowej przedstawione są  młode, pracujące zawodowo kobiety, które wybierają gruszkę jako posiłek podczas przerwy w pracy. Podkreśla się, że gruszka zadowoli nawet najbardziej wybrednego konsumenta  gdyż jest ona dobra zarówno na zielono –wtedy jest chrupiąca, a jeśli wolisz soczysty, bardziej miękki owoc wystarczy ze odczekasz kilka dni aż lekko zżółknie.  

Tak jak w przypadku innych owoców w każdej kampanii  duży nacisk kładzie się na ogólne wartości odżywcze gruszki , podkreślając zawartość witamin i antyoksydantów.

Nazywana nordycką rozkoszą, okazała gruszka Qtee jest coraz popularniejsza wśród konsumentów wokół globu. Każdego roku nasadzenia gruszek zwiększają się , nowe drzewa Celiny - QTee® sadzi się w różnych regionach świata.

 

 

c.d.n.

 

 

 

Log in or Sign up