wtorek, 09 sierpień 2016 06:46

Związek Sadowników RP partnerem targów HORTI-TECH! Nowa wystawa w Targach Kielce już 18-19 listopada 2016

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej przyjął zaproszenie do Komitetu Honorowego I Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH w Targach Kielce. W kalendarzu targowym będzie to jesienna nowość, zaplanowana od 18 do 19 listopada. Nowa wystawa ma za zadanie skonsolidować branżę i dać jej dostęp do najnowszych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej. Współorganizatorami wydarzenia są Targi Kielce i firma Leaf Media.

 

- Wyrażamy nadzieję, że targi pozwolą zwiedzającym poznać nowe technologie produkcji rolnej, a także będą doskonałą okazją  do wymiany informacji i doświadczeń oraz miejscem, w którym zostaną nawiązane kontakty handlowe – odpisał w odpowiedzi na zaproszenie Mirosław Maliszewski, Prezes Zarządu Głównego ZSRP, Poseł na Sejm RP, przystępując do grona współorganizatorów HORTI-TECHU.

Znany partner

Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych wystartują jako wydarzenie wystawienniczo-edukacyjne. Będą najnowsze maszyny i specjalistyczna wiedza. Doświadczonym partnerem Targów Kielce jest firma Leaf Media, między innymi organizator znanych Spotkań Sadowniczych w Sandomierzu.

- Wspólnie z Targami Kielce tworzymy wydarzenie o charakterze wystawienniczo-edukacyjnym, które pozwoli skompletować wiedzę na temat oferty rynkowej i wskaże rozwiązania sezonowych problemów – mówi Marek Kawalec, prezes firmy Leaf Media. – Listopad to doskonały termin dla sadowników i producentów warzyw: jeden sezon uprawowy za nimi, do kolejnego się przygotowują. Kielce to dobre miejsce dla lokalizacji targów: znajduje się mniej więcej w centrum upraw ogrodniczych – zarówno sadownicy i producenci warzyw, czy wystawcy będą mogli sprawnie i komfortowo tu dotrzeć – dodaje.

Siła doświadczeń

- Łączymy siły oraz wieloletnie doświadczenia, nasze i firmy Leaf Media. Od 22 lat Targi Kielce organizują z sukcesem Agrotech, największą w Polsce wystawę techniki rolniczej w halach. Jako drugi ośrodek wystawienniczo-kongresowy w Europie Środkowo-Wschodniej mamy bogate doświadczenie w organizacji wydarzeń targowych – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. –  W roku ubiegłym w Kielcach zadebiutowała Hort-Technika, która spotkała się z zainteresowaniem branży. Targi HORTI-TECH to następny krok w kierunku zaspokojenia konkretnych oczekiwań polskiej branży sadowniczej i warzywniczej. Pilnie wsłuchujemy się w jej potrzeby, by nowe targi skonsolidowały środowisko i wpłynęły na jego rozwój.

Zakres branżowy

Zakres branżowy nowych targów HORTI-TECH obejmuje maszyny, narzędzia i inne środki do produkcji owoców i warzyw. Częścią ekspozycji będą podłoża (w tym torfowe), szklarnie i tunele foliowe, systemy nawadniające, nasiona, środki ochrony roślin, nawozy i biostymulatory. W Kielcach znajdziemy materiał szkółkarski, wszystko dotyczące technik przechowalniczych, sprzęt do ochrony roślin, ale także odzież ochronną, usługi dla ogrodnictwa, konstrukcje sadownicze. Ciekawym segmentem zakresu branżowego targów HORTI-TECH jest winiarstwo. Uzupełnieniem oferty produktowej będzie część edukacyjna wydarzenia – szkolenia, warsztaty. Najlepsze maszyny, rozwiązania prezentowane podczas targów, zostaną wyróżnione medalem – Innowacje HORTI-TECH. 

Czytany 9655 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 sierpień 2016 06:48

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama