czwartek, 28 styczeń 2016 09:18

Noworoczne spotkanie z Korpusem Dyplomatycznym

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W styczniu, jak co roku, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowane zostało spotkanie noworoczne  z Korpusem Dyplomatycznym Placówek Zagranicznych akredytowanych w Polsce. Organizacje zrzeszające producentów żywności, w tym Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, zostały zaproszone do współpracy przy organizacji spotkania.

Tegoroczne spotkanie miało zupełnie inną formułę niż poprzednio, przyświecało mu hasło: ,,Kulinarna podróż z polską żywnością”.  Gościom zaprezentowano cztery wyspy tematyczne (wieprzowo-wołowa, drobiowo-rybna, mleczna oraz owocowo-warzywna), w ramach których większość serwowanych potraw/produktów była uzupełniona pokazami gotowania i przygotowywania potraw w widowiskowy sposób.

W spotkaniu uczestniczyli ambasadorowie akredytowani w Polsce reprezentujący wszystkie kontynenty. Część krajów była reprezentowana przez radców ds. ekonomicznych/rolnych.

Ponadto obecni byli także przedstawiciele Sejmu i Senatu RP, MSZ, stowarzyszeń branżowych i firm sektora rolno-spożywczego oraz agencji i inspekcji rolnych.

Głównym przekazem kierowanym do zagranicznego korpusu dyplomatycznego w trakcie noworocznego spotkania była praktyczna prezentacja potencjału eksportowego polskiej żywności, a także podkreślenie jej wyjątkowego smaku oraz wysokiej jakości. Spotkanie było także okazją do rozmów i wymiany doświadczeń.  - Mam nadzieję, że to spotkanie jest dobrą okazją do nawiązania kontaktów i zacieśnienia współpracy między członkami Korpusu Dyplomatycznego a przedstawicielami polskiej branży rolno-spożywczej – powiedział minister Krzysztof Jurgiel witając zebranych gości. Związek Sadowników RP reprezentował Prezes Mirosław Maliszewski.

Mamy nadzieję że to wydarzenie przyczyni się do  budowy dobrych, serdecznych relacji z członkami Korpusu Dyplomatycznego, które ułatwią współpracę i pozwolą osiągnąć lepsze rezultaty na przykład w obszarze wymiany handlowej produktów rolno-spożywczych.  Dziękujemy Prezesowi firmy ,,SunBerry’’ Rafałowi Leguckiemu oraz Prezesowi firmy ,,Nasz Sad’’ Dariuszowi Szymańskiemu za przekazanie owoców, soków i dżemów do degustacji.

Czytany 12262 razy

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama