piątek, 23 kwiecień 2021 10:34

Płatności bezpośrednie i niektóre płatności PROW – wnioski do 17 czerwca 2021 r

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do 17 czerwca wydłużony zostanie termin na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie oraz niektóre płatności w ramach PROW: Rolnictwo ekologiczne, działanie Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne oraz o przyznanie premii w ramach działania zalesieniowego.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda podjął taką decyzję z uwagi na występujące nadal ograniczenia i trudności administracyjne spowodowane pandemią SARS-CoV-2 oraz z uwagi na niektóre zmiany wprowadzone w 2021 r. w odniesieniu do zasad wypełniania wniosków o przyznanie płatności.

Do 17 czerwca 2021 r. wydłużony został także termin składania zmian do wniosków.

Wnioski będzie można składać również po 17 czerwca, do 12 lipca, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności zostanie pomniejszona o 1% (z wyjątkiem przypadków kiedy opóźnienie jest wynikiem działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności).

Obecnie trwają prace legislacyjne zmierzające do wydania stosownego rozporządzenia.


Źródło: Płatności bezpośrednie i niektóre płatności PROW – wnioski do 17 czerwca 2021 r. - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Portal Gov.pl (www.gov.pl)


Czytany 246 razy Ostatnio zmieniany piątek, 23 kwiecień 2021 10:51

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama