czwartek, 24 październik 2019 05:42

Kolumbia otworzyła się na polskie jabłka

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa informuje, że pomyślnie została zakończona procedura analizy ryzyka dla polskich jabłek w eksporcie do Kolumbii.

Kolumbijski Instytut Rolnictwa (ICA) opublikował na swojej stronie internetowej importowe wymagania fitosanitarne dla tego produktu i niniejszym, eksport jabłek pochodzących z produkcji 2019 r. przez podmioty zarejestrowane oraz spełniające wymagania importowe Kolumbii jest już możliwy.

Główny Inspektorat zwraca uwagę na istotne warunki eksportu:

- konieczność rejestracji producentów jabłek (sady) oraz podmiotów zajmujących się przechowaniem /pakowaniem jabłek, zainteresowanych eksportem jabłek do Kolumbii, we właściwych wojewódzkich inspektoratach ochrony roślin i nasiennictwa najpóźniej do 10 stycznia roku rozpoczęcia uprawy i/lub przechowywania/pakowania,
-  strona kolumbijska nie wymaga uzyskania zezwolenia importowego, towar powinien być zaopatrzony w świadectwo fitosanitarne,
- podmioty już zarejestrowane powinny każdego roku potwierdzić właściwemu inspektoratowi ochrony roślin i nasiennictwa chęć prowadzenia tej działalności w danym sezonie w terminie do dnia 30 kwietnia.

Szczegółowych informacji w zakresie warunków eksportu, również aktualizacji wpisu do rejestru, udzielają jednostki terenowe Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Czytaj więcej :www.sadyogrody.pl

Czytany 1636 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 październik 2019 05:46

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama