piątek, 12 kwiecień 2019 10:49

Rosja wprowadza czasowe ograniczenie na wwóz jabłek i gruszek z Białorusi

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Embargo na jabłka i gruszki z Białorusi to efekt ostatnich kontroli, które wykazały, że tylko w pierwszym tygodniu kwietnia na białorusko-rosyjskiej granicy zatrzymano 39 samochodów z transportami owoców, z czego 36 wiozły jabłka i gruszki. Transporty nie posiadały odpowiednich dokumentów fitosanitarnych wskazujących na pochodzenie towaru - podaje belsat.eu.

Rossiechoznadzor w związku z tym, że do Rosji z Białorusi nadal płynie rzeka nielegalnych transportów owoców i warzyw bez certyfikatów albo ze sfałszowaną dokumentacją, postanowił do wyjaśnienia sytuacji ograniczyć import jabłek i gruszek z Białorusi.

 

Jak informuje Rossiechoznadzor, podczas ostatniej kontroli samochodu ładunkowego ujawniono świeże jabłka nieznanego pochodzenia.

 

4 tony jabłek wycofano i mechanicznie zniszczono 8 kwietnia na składowisku w mieście Siebież, obwód pskowski, zgodnie z „Rozporządzeniami w sprawie wprowadzenia kwarantannowej kontroli fitosanitarnej na obszarze celnym Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej” działającymi na terenie EAEU.
Źródło:www.sadyogrody.pl

Czytany 364 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 kwiecień 2019 07:34

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama