czwartek, 03 styczeń 2019 06:40

31 stycznia rusza nabór wniosków na inwestycje w przetwarzanie produktów rolnych

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Od 31 stycznia do 1 marca 2019 r. można składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój".


Jest to pomoc finansowana z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Pomoc przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji.

Wysokość wsparcia uzależniona jest od rodzaju planowanej do realizacji operacji i wynosi:

- 500 tys. zł dla rolników, ich małżonków lub domowników podejmujących prowadzenie działalności gospodarczej;
- 100 tys. zł na inwestycje planowane przez rolników lub ich małżonków w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD), przy czym w tym przypadku nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej.

Aby ułatwić sięgnięcie po taką pomoc wprowadzone zostały udogodnienia. Polegają one na tym, że zainteresowani mogą składać wszelkiego rodzaju decyzje i pozwolenia dotyczące danej inwestycji dopiero na etapie jej rozliczania, a nie w momencie składania wniosku o przyznanie pomocy. 
Ważne jest również, aby osoby starające się o takie wsparcie były ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS.

Wniosek o pomoc można złożyć osobiście, za pośrednictwem upoważnionej osoby lub wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Źródło: http://www.sadyogrody.pl/prawo_i_dotacje/104/31_stycznia_rusza_nabor_wnioskow_na_inwestycje_w_przetwarzanie_produktow_rolnych,16314.html

Czytany 1234 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 styczeń 2019 13:55

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama