poniedziałek, 27 sierpień 2018 05:42

Wspólny Komunikat z zebrania producentów owoców z dnia 2018-08-25 sprawie dramatycznej sytuacji na rynku owoców, odbytego w Świdniu koło Bobów woj. lubelskie.

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W związku z systematycznym pogarszaniem się sytuacji sadowników odnoszącym się praktycznie do wszystkich gatunków owoców i w obliczu grożącego bankructwa naszych gospodarstw zgromadzeni na zebraniu postanawiają co następuje:

1. Zwracamy się do wszystkich sadowników w Polsce o przerwanie dostaw jabłek do przetwórstwa. Zbierajmy owoce do przechowania! Nie dajmy upokarzać się tym, którzy w perfidny sposób wykorzystują swą przewagę na rynku! Uważamy, że akcja powinna trwać co najmniej dwa tygodnie!

2. Ze względu na brak rozwiązań systemowych Rządu przeprowadzić akcję protestacyjną na jednej z newralgicznych arterii komunikacyjnych, a jeśli nie przyniesie skutków rozszerzyć akcję na teren całej Polski!

3. Skorzystać z zaproszenia ministra Ardanowskiego, z Sandomierza i udać się zjazdem gwiaździstym na Dożynki Prezydenckie do Spały, które odbędą się w dniach 15-16 września 2018 roku.

4. Zapraszamy wszystkich sadowników na spotkanie w Bobach, przy Remizie OSP, w dniu 2018-08-28 (wtorek) na godzinę 18:00 gdzie przedstawimy plan kolejnych działań!

Nie licz na to, że Twoje sprawy załatwi ktoś inny! Stań i bądź solidarny z tymi, którzy od wielu tygodni walczą o nasze przetrwanie! Nie mamy nic do stracenia bo praktycznie straciliśmy wszystko! Przekaż informację innym! Nie stój z boku!

Związek Sadowników RP i Unia Warzywno Ziemniaczana

Czytany 1250 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 11 wrzesień 2018 07:20

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama