Jak podaje portal sad24pl. Mrożonych truskawek pierwszej klasy już nie ma w polskich chłodniach. Jeśli chodzi o drugą klasę, to oferta jest ograniczona. W tym sezonie producenci truskawek powinni mieć świadomość cen mrożonek oraz działającego sektora HORECA, który zwiększa popyt na mrożone owoce.

Dopłaty 2021: tylko przez internet do 17 czerwca. Kto nie zdąży, będzie miał pomniejszone należne płatności.

Wczoraj na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ukazała się lista nowo powołanych członków komisji zarządzającej Funduszem Promocji Owoców i Warzyw.

wtorek, 01 czerwiec 2021 11:17

Posiedzenie Rady Konsultacyjnej

Napisane przez

19 maja br. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Konsultacyjnej organizowane przez Państwowy Instytut Ochrony Roślin i Nasiennictwa, w którym wziął udział Krzysztof Czarnecki – Wiceprezes Związku Sadowników RP.

wtorek, 01 czerwiec 2021 07:09

Polityka a biznes jabłkowy

Napisane przez

Niemal 7 lat temu Federacja Rosyjska nałożyła na polskie owoce i warzywa embargo.

Od 7 do 30 czerwca br. producenci rolni, którzy w swoich gospodarstwach ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2020 r. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych mogą składać wnioski o udzielenie pomocy.
poniedziałek, 31 maj 2021 06:01

Fundusz Klęskowy receptą na brak ubezpieczeń.

Napisane przez

Wiosną 2006 roku z mojej inicjatywy Sejm przyjął zmiany do ustawy dające możliwość ubezpieczenia owoców i warzyw z dopłatami do polis z budżetu państwa. Sadownictwo jest tą gałęzią rolnictwa, która jest szczególnie narażona na ryzyko uszkodzeń od klęsk, szczególnie wiosennych przymrozków i gradu.

Dostawcy spółki Döhler zostają właśnie powiadamiani o minimalnych cenach skupu owoców w 2021 roku.
?W grudniu ubiegłego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na portugalską sieć sklepów Biedronka niebagatelną karę ponad 723 mln zł.
czwartek, 27 maj 2021 08:13

Polskie owoce są bezpieczne.

Napisane przez

Wobec wczorajszego, bezpodstawnego oskarżenia polskich sadowników o nadmierne i szkodliwe dla zdrowia konsumentów stosowanie środków ochrony roślin, pragniemy wyjaśnić, że:

23 maja 2021 przy Urzędzie Gminy w Belsku Dużym nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika Profesora Eberharda Makosza.
ZAPROSZENIE  
 
NA XXXVII PIELGRZYMKĘ POLSKICH  OGRODNIKÓW NA JASNĄ GÓRĘ
 
     "ZGROMADZENI  NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY"
Strona 1 z 16

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama