poniedziałek, 27 listopad 2017 11:44

Targi Polagra Food – dobra żywność, trendy, innowacje i biznesowe spotkania

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Targi POLAGRA FOOD to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert producentów oraz promocja branży spożywczej i jej otwartości na potrzeby zgłaszane przez konsumentów. Wydarzenie jest miejscem prezentacji produktów wysokiej jakości, które otwiera nowe kierunki dla rozwoju biznesu.

Ekspozycję co roku tworzy szerokie grono firm z sektora mięsnego i mleczarskiego, a także producenci przetworów owocowo-warzywnych, słodyczy, przekąsek, herbat, ziół, przypraw, dodatków do żywności, napojów i alkoholi. W 2017 roku o uwagę zwiedzających targi zabiegało ponad 200 firm z całego świata.

POLAGRA FOOD od lat może poszczycić się mocno biznesową formułą. Stoiska wystawców odwiedzają przede wszystkim przedstawiciele kadry menedżerskiej sieci handlowych, małoformatowych sklepów spożywczych, hurtowni spożywczych i firm zajmujących się dystrybucją żywności. Od lat przywiązujemy ogromną wagę do tego, by Polagra Food była odwiedzana przez przedstawicieli branży spożywczej decydujących o zatowaraniu półek sklepowych. To jeden z priorytetów w naszych działaniach marketingowych, by targi co roku stawały się przestrzenią specjalną, na której buduje się fundamenty pod duże kontrakty, otwiera drzwi do nowych grup odbiorców, kreuje pomysły na nowe produkty. Nasze starania w tym zakresie doceniają zarówno duże firmy produkcyjne, jak i start-upy, wchodzące na rynek z żywnością innowacyjną. – mówi Edyta Bonin-Kanikowska, Dyrektor Projektu Polagra Food.

Warto podkreślić, że organizatorzy wydarzenia koncentrują działania promocyjne nie tylko na rynku polskim, ale również poza granicami kraju. Takie możliwości dają nowoczesne kanały promocji oraz autorski program Hosted Buyers, w ramach którego, już od kilku lat, Poznań odwiedza kadra kierownicza dużych grup hurtowni, sieci supermarketów, importerów lub dystrybutorów produktów spożywczych z całego świata. Program Hosted Buyers to bardzo starannie przemyślana koncepcja łącząca  potrzeby eksportowe zgłaszane przez polskich producentów z zapotrzebowaniem rynków zagranicznych. Finał, czyli konkretne spotkania podczas samych targów, poprzedza kilkumiesięczna kampania promocyjna, której odbiorcami są kupcy z całego świata. – objaśnia Edyta Bonin-Kanikowska, Dyrektor Projektu Polagra Food. Jak wynika z ankiet przeprowadzonych wśród kupców z zagranicy, w obszarze ich zainteresowania najczęściej znajdują się produkty mleczarskie, mięso i jego przetwory oraz owoce i warzyw, a także przetwory owocowo-warzywne.

 

Kolejna Polagra Food już w dniach 8-10 maja 2018. Nowa data i formuła wydarzenia ma stanowić pakiet korzyści, zarówno dla producentów żywności, jak i jej dystrybutorów, łączyć potrzeby obu grup i finalnie doprowadzić do kooperacji.

Więcej informacji: www.polagra-food.pl.

Czytany 4015 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 listopad 2017 11:46

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama