czwartek, 30 styczeń 2020 10:52

JAGODOWE TRENDY 2020 w nowej odsłonie!

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jagodowe Trendy to konferencja sadownicza, której organizatorem od samego początku jej istnienia jest Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. Przez 15 lat zlokalizowana była w Kraśniku, jednak ze względu na coraz większe zainteresowanie zmuszeni byliśmy przenieść ją do Centrum Konferencyjno-Targowego w Lublinie. Nowa lokalizacja daje większe możliwości pod każdym względem: większa powierzchnia wystawiennicza, dwie niezależne sale konferencyjne, parking a także baza hotelowa to atuty, które przemawiały za podjęciem decyzji o zmianie.
Tegoroczna XVI edycja Jagodowych Trendów odbyła się w dniach 21-22 stycznia. Jest to impreza od lat ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem producentów i rolników związanych z branżą sadowniczą i produkcją owoców miękkich. O randze przedsięwzięcia świadczy objęcie go Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Lubelskiego.
W uroczystości otwarcia wzięli udział: Mirosław Maliszewski – Poseł na Sejm RP, Prezes Związku Sadowników RP, Marian Smentek – wieloletni organizator imprezy, Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Wicemarszałek Michał Mulawa.
Nowością tegorocznej edycji było przyznanie nagród pod nazwą „ Kryształowe Jagody” dla podmiotów aktywnie zaangażowanych w organizację wydarzenia. Laureatami tego wyróżnienia byli przedstawiciele samorządów, świata nauki, sponsorzy, ale przede wszystkim sami producenci owoców jagodowych przez których i dla których impreza jest organizowana od tylu lat.
Debiut w Lublinie budził pewne obawy, jednak frekwencja napawa nas dużym optymizmem. Mimo doskonałej pogody w ciągu tych dwóch dni odwiedziło nam ponad 1500 osób. To napawa optymizmem na kolejne lata. Tym bardziej, że Jagodowe Trendy już na stałe będą w Lublinie - zapowiada Marian Smentek organizator konferencji.
Konferencja obfitowała w interesujące wykłady prowadzone przez autorytety z branży sadowniczej. Wykłady zostały podzielone na 4 sesje tematyczne, uwzględniające podjęcie debaty ze specjalistami z kraju i zza granicy. Wśród tematów poruszanych podczas seminarium, znajdowały się niezmiennie te związane m.in. z nowościami agrotechnicznymi, aktualnymi trendami w rolnictwie, zatrudnieniem cudzoziemców oraz umowami kontraktacyjnymi.
Tego rodzaju konferencje są okazją dla lokalnych producentów i właścicieli gospodarstw do zapoznawania się z nowościami agrotechnicznymi, aktualnymi trendami w rolnictwie czy zmianami w prawie. Mam nadzieję, że nowa lokalizacja Jagodowych Trendów będzie kontynuacją dotychczasowych sukcesów, które przez tyle lat osiągaliśmy w Kraśniku. Warto pamiętać, że Polska jest liderem w produkcji owoców jagodowych takich jak: truskawki, maliny, porzeczki czy borówki, dlatego też wiele lat temu powstał pomysł organizacji imprezy poświeconej właśnie tzw. owocom miękkim  – podkreśla Mirosław Maliszewski, Prezes Związku Sadowników RP.
Części merytorycznej towarzyszyła wystawa, na której nie zabrakło podmiotów działających na rzecz rozwoju rolnictwa z terenu województwa lubelskiego takich jak: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Lubelska Izba Rolnicza oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Na uczestników wydarzenia czekało niemal stu wystawców prezentujących  maszyny i produkty przeznaczone do profesjonalnej uprawy owoców jagodowych tj. środki ochrony roślin, specjalistyczne nawozy czy wysokiej jakości materiał szkółkarski takich gatunków jak: malina, truskawka czy jeżyna. 
Międzynarodowa Konferencja Sadownicza Jagodowe Trendy 2020 za nami, dlatego już dziś zapraszamy na koleją edycję.

 

 

Czytany 576 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 maj 2020 13:09

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama