poniedziałek, 27 sierpień 2018 06:06

Apel Młodych Sadowników

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(1 głos)
SADOWNICY !!!
Kwoty proponowane przez przetwórnie nie pokrywają kosztów produkcji, wobec czego zmuszeni jesteśmy rezygnować ze zbioru owoców naszej ciężkiej pracy. Rozpoczyna się walka o godność i o przetrwanie, o teraźniejszość i o przyszłość. Czas powstrzymać niszczenie polskiej wsi. Premier Morawiecki nie odważył się spotkać z nami w Warszawie, nie chciał słyszeć nas w Kraśniku i Sandomierzu, uciekł przed planowaną konferencją w Grójcu, gdzie zorganizowaliśmy spontaniczny protest. Spotkania w Ministerstwie Rolnictwa nie przynoszą zapowiadanych rezultatów, mają jedynie za zadanie przeczekanie sytuacji do momentu po wyborach.

Cena skupu jabłka przemysłowego - 15 groszy za kilogram. Jabłka deserowego na export - 60 groszy. Wchodzimy do popularnego hipermarketu i tu spotyka nas niespodzianka: za kilogram jabłek zapłacimy 5 złoty, zaś na polskiej stacji benzynowej Orlen za jedno (!) jabłko zapłacimy "zaledwie" 1 złoty 20 groszy. Wyzysk, zmagania z klęskami żywiołowymi, walka o pracowników - to już codzienność polskiego sadownika. Trudno się dziwić, że powstrzymanie młodych przed ucieczką do dużych miast zaczyna graniczyć z cudem.
Porażająco niskie ceny za POLSKIE owoce, brak środków na dokonanie zbiorów i zatrudnienie pracowników, a w konsekwencji niszczenie polskich gospodarstw i niechęć młodego pokolenia do ich rozwoju... Czy taka musi być nasza rzeczywistość? Czy takiej przyszłości pragniemy dla młodych sadowników? Czy naprawdę gotowi jesteśmy oddać jedną z ostatnich, prawdziwie polskich gałęzi gospodarki w ręce zagranicznego kapitału?
Nie poddamy się bez walki, nie pozwolimy, by ciężka praca wielu pokoleń została zmarnowana! Udowodnijmy, że nasza praca zasłużyła na godziwą zapłatę !
APELUJEMY O NIE ODDAWANIE DO PUNKTÓW SKUPU JABŁKA PRZEMYSŁOWEGO PRZEZ OKRES MINIMUM 10 DNI !!!
INICJATYWA MŁODZI DLA SADOWNICTWA

INFORMACJE: Mateusz Dąbrowski tel.: 730 933 925
Czytany 2272 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 sierpień 2018 06:26

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama