piątek, 11 maj 2018 09:51

Komunikat Związku Sadowników RP - 11.05.2018

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Związek Sadowników RP nie zgadza się z pojawiającymi się w ostatnim czasie artykułami oczerniającymi polskie truskawki. Teksty dotyczące ,,złowrogiej chemii w polskich owocach’’ nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości i nie są potwierdzone żadnymi wynikami badań.

Prawdą jest, że sadownicy chcą wyprodukować ładne, okazałe owoce, jednak nie oznacza to, że robią to za wszelką cenę, jak zostało zasugerowane w opublikowanych materiałach.
Polscy sadownicy przestrzegają krajowych i europejskich norm dotyczących stosowania środków ochrony roślin i nawozów, zawsze było to doceniane przez konsumentów, którzy zdecydowanie chętniej wybierali polskie owoce od importowanych.
Naszym zdaniem kampania medialna przeciwko polskim truskawkom jest to celowe, wymierzone w rodzimych producentów działanie dążące do wyeliminowania ich z rynku przez zagraniczną konkurencję.
W związku ze wspomnianymi wyżej publikacjami medialnymi, Związek Sadowników RP rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko autorom tego typu szkalujących tekstów.
Przypominamy, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie minimum pięciu porcji świeżych owoców i warzyw dziennie. Zachęcamy do spożywania smacznych, zdrowych i bezpiecznych polskich truskawek oraz innych owoców!
Czytany 2842 razy

Szukaj

Informator

Informacja


Wiedza sadownicza

  • 1
  • 2

Reklama