środa, 01 październik 2014
   
Tekst rozm

Szukaj

image image image image
Komisarz Dacian Ciolos: Wkrótce nowe propozycje wsparcia dla producentów żywności Komisarz UE ds. rolnictwa Dacian Ciolos zapowiedział w poniedziałek, że prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi nowe propozycje dotyczące wsparcia dla rolników, którzy ponieśli straty z powodu rosyjskiego embarga na żywność z UE.
KE zawiesza wsparcie dla rolników dotkniętych embargiem Rosji
Komisja Europejska zawiesiła wsparcie dla producentów szybko psujących się owoców i warzyw, dotkniętych skutkami rosyjskiego embarga - poinformowała w środę wieczorem KE. Jak twierdzą unijne źródła, wnioski o pomoc, które napłynęły z Polski, budzą wątpliwości.
Apel do sieci handlowych o zaprzestanie wymuszania na dostawcach owoców i warzyw cen dumpingowych Pod takim hasłem odbyła się dziś wspólna konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz przedstawicieli organizacji producenckich owoców i warzyw.
Uwaga producenci starający się o wsparcie w związku z embargo rosyjskim - formularze uzupełniające do wypełnienia Agencja Rynku Rolnego apeluje do Producentów owoców i warzyw o niezwłoczne uzupełnienie powiadomień dotychczas złożonych do Oddziałów Terenowych ARR oraz o pilne składanie kolejnych przez tych, którzy chcą skorzystać z nadzwyczajnego wsparcia

 

 

 

 

Panorama 30.09.2014 r.Zapraszamy do zapoznania się z materiałem:
http://panorama.tvp.pl/16776024/30092014-1800

 

Marek Sawicki: Druga transza rekompensat z UE mniejsza dla Polski


W pierwszej transzy unijnych rekompensat dla rolników w związku z rosyjskim embargiem na żywność Polska zgłosiła zapotrzebowanie na 87 proc. środków dla 28 państw UE; w drugiej turze odjęto nam tamte zgłoszenia - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.

Czytaj więcej: Marek Sawicki: Druga transza rekompensat z UE mniejsza dla Polski

Dobry biznes w Rosji


Sezon zbioru jabłek w pełni, a perspektyw na ich sprzedaż po godziwej cenie wciąż brak. Każdego roku w połowie września polskie firmy uczestniczyły w największych targach World Food w Moskwie, podczas których spotykali się z dotychczasowymi kontrahentami, a także pozyskiwali nowych. W tym roku mimo nietypowej sytuacji polityczno-gospodarczej również były one obecne. Po co polskie firmy wybrały się tym razem na targi, skoro nie można sprzedawać w Rosji naszych produktów w skutek wprowadzonego 1 sierpnia br. embarga?

Czytaj więcej: Dobry biznes w Rosji

Zapytanie ofertowe na przygotowanie stoiska na FRUIT LOGISTICA 2015


Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej z siedzibą w Grójcu zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania ofert :

-na przygotowanie projektu i wykonanie zabudowy Polskiego Narodowego Stoiska na Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw FRUIT LOGISTICA 4-6 luty 2015 r.

Załączniki

W Rzymie rozdano półtorej tony polskich jabłek

Na największym placu w Rzymie Piazza del Popolo rozdawano w sobotę polskie jabłka. To inicjatywa ambasady RP we Włoszech, która przyłączyła się do promocji polskich owoców i wsparcia dla producentów, ponoszących straty w wyniku rosyjskiego embarga.

Czytaj więcej: W Rzymie rozdano półtorej tony polskich jabłek

Francuzi boją się polskich sadowników


Parę lat temu Francuzów straszono polskim hydraulikiem, który ma przyjść i odebrać im pracę. Teraz francuscy rolnicy obawiają się inwazji polskich jabłek - czytamy w serwisie Dziennik.pl.

Czytaj więcej: Francuzi boją się polskich sadowników

Owoc embarga


Zapraszamy do zapoznania się z materiałem:

http://wiadomosci.tvp.pl/16977657/owoc-embarga

Mirosław Maliszewski: Polscy sadownicy nie zrezygnują całkowicie z rynku rosyjskiego

- Embargo może mieć przełomowe skutki dla polskiego sadownictwa, ponieważ obecnie bardzo intensywnie poszukujemy nowych rynków zbytu – powiedział serwisowi portalspozywczy.pl, Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł na Sejm.

Czytaj więcej: Mirosław Maliszewski: Polscy sadownicy nie zrezygnują całkowicie z rynku rosyjskiego

KE podwoi wysokość rekompensat. Dla Polski z nowej transzy tylko kilka mln euroKolejny program wsparcia dla rolników poszkodowanych w wyniku rosyjskiego embarga na unijną żywność może wynieść ponad 125 mln euro; Polsce nie przypadnie z niego jednak zbyt wiele, najwyżej kilka mln euro - wynika z informacji PAP ze źródła unijnego.

Czytaj więcej: KE podwoi wysokość rekompensat. Dla Polski z nowej transzy tylko kilka mln euro

Minister Sawicki: Niedługo nie zostanie śladu po rosyjskim embargu


Polscy producenci żywności powinni jeszcze aktywniej szukać odbiorców na rynkach innych niż rosyjski - mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą minister rolnictwa Marek Sawicki.

Czytaj więcej: Minister Sawicki: Niedługo nie zostanie śladu po rosyjskim embargu

Unijne rekompensaty są śmiesznie niskie

Kwota przeznaczona przez UE na rekompensaty dla producentów owoców i warzyw jest śmiesznie niska i nie pokrywa strat z tytułu rosyjskiego embarga; Związek Sadowników RP będzie przekonywał KE do zmiany przepisów - powiedział prezes tej organizacji Mirosław Maliszewski.

Czytaj więcej: Unijne rekompensaty są śmiesznie niskie

Strona 1 z 83

Informator

OGŁOSZENIE

Poradnik

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakupu Poradnika o Zatrudnianiu
Pracowników Sezonowych. Członkowie Związku Sadowników RP regularnie
opłacający składki otrzymają Poradnik bezpłatnie.

Reklama

Nasze filmy

Bezpieczny sadownik

Komunikat

Główny Inspektorat Ochrony Roślin
 i Nasiennictwa Informuje

Komunikat

Pogoda

Prezentacja

PIORIN KOMUNIKATY

PAŃSTWOWA INSPEKCJA
OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA
Internetowy System Sygnalizacji Agrofagów

Login Form