piątek, 19 grudzień 2014
   
Tekst rozm

Szukaj

image image image image
"Jedz witaminy i wracaj do zdrowia"
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem z konferencji prasowej podsumowującej kampanie "Jedz witaminy i wracaj do zdrowia":
Międzynarodowa kampania „Europejskich Jabłek Dwukolorowych”
Dom mediowy Infinity Media wystartował z działaniami informacyjno-promocyjnymi kampanii „Europejskich Jabłek Dwukolorowych”, w której odpowiada za kompleksową obsługę medialną projektu oraz logistykę okołotargową w Chińskiej Republice Ludowej oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Polskie jabłka w Singapurze Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, po porannej rozmowie telefonicznej z ambasadorem RP w Singapurze Zenonem Kosiniak-Kamyszem, dementuje wcześniejsze doniesienia o nieprawidłowościach w dostawie polskich jabłek na rynek singapurski.
Podziękowanie Związek Sadowników RP serdecznie dziękuje wszystkim osobom uczestniczącym w proteście 4.11.2014 r.

 

 

 

 

 

Owoce jagodowe z Polski podbiją Europę? Rusza 3-letnia kampania promocyjna


Do 28 stycznia 2015 r.. zostanie podpisana umowa na realizację kampanii promującej spożycie owoców miękkich na rynkach europejskich pt. "Niezwykłe właściwości zwykłych owoców". Trzyletni budżet na te działania wynosi 4 mln euro, z czego ponad 20-proc. funduszy pochodzi ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Czytaj więcej: Owoce jagodowe z Polski podbiją Europę? Rusza 3-letnia kampania promocyjna

 

Polska nie będzie wnosić skargi na Czechy do KE ws. kontroli żywności

Polska nie wniesie do Komisji Europejskiej wniosku o ukaranie Czech za stosowanie niedozwolonych praktyk wobec naszych producentów - ogłosił minister rolnictwa Marek Sawicki po poniedziałkowej rozmowie ze swoim czeskim odpowiednikiem Marianem Jureczką.

Czytaj więcej: Polska nie będzie wnosić skargi na Czechy do KE ws. kontroli żywności

Będzie dalsze wsparcie KE dla rolników w związku z embargiem Rosji


Komisja Europejska zapowiedziała w piątek, że przyjmie dodatkowy program wsparcia dla producentów szybko psujących się owoców i warzyw, którzy ponieśli straty w związku z wprowadzeniem przez Rosję embarga na import żywności z UE.

Czytaj więcej: Będzie dalsze wsparcie KE dla rolników w związku z embargiem Rosji

Wyborowa wspiera sadowników. Wprowadza na rynek Polskie Jabłko

Marka Wyborowa poszerzyła portfolio o produkt Wyborowa Smaki Świata Polskie Jabłko. Do produkcji 1 litra tego trunku wykorzystuje średnio 1 kg wyłącznie polskich jabłek.

Czytaj więcej: Wyborowa wspiera sadowników. Wprowadza na rynek Polskie Jabłko

Profilaktyka zwiększająca popyt czyli- „Jedz witaminy i wracaj do zdrowia


Dwuletnia kampania pt. „Jedz witaminy i wracaj do zdrowia” realizowana
 w ponad 40 szpitalach na terenie całego kraju właśnie dobiegła końca. 5 grudnia br. odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampanię, której pomysłodawcą i realizatorem był Związek Sadowników RP. Termin i miejsce konferencji nie były przypadkowe. Grudzień to Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, w związku z tym szczególnym czasem przygotowaliśmy dla  dzieci hospitalizowanych w tym szpitalu mnóstwo niespodzianek i prezentów. Konferencja odbyła się właśnie tym szpitalu, ponieważ od samego początku brał on udział w kampanii.

Czytaj więcej: Profilaktyka zwiększająca popyt czyli- „Jedz witaminy i wracaj do zdrowia

Rozmowa ministrów rolnictwa Polski i Czech

Minister Marek Sawicki dziś rano przeprowadził rozmowę telefoniczną z czeskim ministrem rolnictwa Marianem Jureczką w sprawie wydania przez czeskie służby inspekcyjne instrukcji specjalnych kontroli importowanej z Polski żywności. Minister Sawicki podkreślił w rozmowie, że działania inspekcji Republiki Czech naruszają podstawowe normy europejskiego, wzajemnego zaufania w relacjach wewnątrz UE i są niedopuszczalne.

Czytaj więcej: Rozmowa ministrów rolnictwa Polski i Czech

"Jedz witaminy i wracaj do zdrowia"


Zapraszamy do zapoznania się z materiałem z konferencji prasowej podsumowującej kampanie "Jedz witaminy i wracaj do zdrowia":

Czytaj więcej: "Jedz witaminy i wracaj do zdrowia"

Kampania "Jedz witaminy i wracaj do zdrowia" wywołała wzrost popytu na owoce i warzywa

Zwiększenie świadomości o zdrowotnych walorach owoców i warzyw, wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży oraz wzrost krajowego popytu na te produkty - to efekty zakończonej właśnie kampanii "Jedz witaminy i wracaj do zdrowia".

Czytaj więcej: Kampania "Jedz witaminy i wracaj do zdrowia" wywołała wzrost popytu na owoce i warzywa

7. Konferencja Odmianowa


Mirosław Maliszewski podczas tegorocznej Konferencji Odmianowej w Nowej Wsi uświadamiał słuchaczom, że skoncentrowani na rynku rosyjskim tracimy z oczu inne, równie ważne. Drugim po Rosji importerem jabłek są Niemcy – a na tym sąsiedzkim rynku przegrywamy z innymi graczami.

Czytaj więcej: 7. Konferencja Odmianowa

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa - TSW 2015

 

Już po raz piąty producenci owoców i warzyw będą mieli okazję spotkać się na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa - TSW 2015, które odbędą  się w dniach 19-20 lutego 2015 roku (czwartek i piątek) jak co roku na terenie centrum targowego Expo XXI, przy ulicy I. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Czytaj więcej: Targi Sadownictwa i Warzywnictwa - TSW 2015

Syngenta chce wesprzeć producentów jabłek w spełnieniu wymogów niemieckich sieci handlowych

Od 2015 roku firma Syngenta, jeden z liderów rynku środków ochrony roślin i nasion, chce uruchomić w Polsce program "Fruit Quality Contract", który ma pomóc eksporterom jabłek w spełnieniu wymogów zagranicznych sieci handlowych pod kątem pozostałości środków ochrony w owocach. W tym chce nawiązać współpracę z kilkunastoma grupami producentów owoców.

Czytaj więcej: Syngenta chce wesprzeć producentów jabłek w spełnieniu wymogów niemieckich sieci handlowych

Strona 1 z 88

Informator

OGŁOSZENIE

Poradnik

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakupu Poradnika o Zatrudnianiu
Pracowników Sezonowych. Członkowie Związku Sadowników RP regularnie
opłacający składki otrzymają Poradnik bezpłatnie.

Reklama

Nasze filmy

Bezpieczny sadownik

Komunikat

Główny Inspektorat Ochrony Roślin
 i Nasiennictwa Informuje

Komunikat

Pogoda

Prezentacja

PIORIN KOMUNIKATY

PAŃSTWOWA INSPEKCJA
OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA
Internetowy System Sygnalizacji Agrofagów

Login Form