piątek, 22 sierpień 2014
   
Tekst rozm

Szukaj

image image image image
Czy polskie jabłka pojadą do USA? Polska zabiega o tzw. szybką ścieżkę uzyskania zgody na eksport polskich jabłek do USA - powiedział PAP ambasador Ryszard Schnepf. Z powodów fitosanitarnych, ale głównie by chronić własną produkcję, USA nie dopuszczają na swój rynek jabłek z UE, poza Włochami.
Spotkanie Mirosława Maliszewskiego w Copa Cogeca W dniu 8 sierpnia br. doszło do spotkania przebywającego w Brukseli Mirosława Maliszewskiego – Prezesa Związku Sadowników RP z przedstawicielami ogólnounijnej organizacji rolniczej Copa - Cogeca.
Rozmowy ekspertów z przedstawicielami Komisji Europejskiej Na spotkaniu z przedstawicielami KE Mirosław Maliszewski, Prezes Związku Sadowników RP przedstawił obecną sytuację polskich jabłek oraz omówił mijający już sezon owoców miękkich.
Rosja wprowadziła zakaz embargo na owoce i warzywa z Polski Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) poinformowała dziś o wprowadzeniu od 1 sierpnia (najbliższy piątek) "czasowego ograniczenia wwozu do Rosji z Polski" owoców i warzyw.

 

 

 

Mirosław Maliszewski - specjalnie dla PPR

Tuż po powrocie z Brukseli, Mirosław Maliszewski - prezes Związku Sadowników RP, specjalnie dla Pierwszego Portalu Rolnego skomentował wczorajsze spotkanie w Brukseli.

Czytaj więcej: Mirosław Maliszewski - specjalnie dla PPR

 

ARR zbiera powiadomienia od rolników dotkniętych embargiemARR zbiera powiadomienia od rolników dotkniętych embargiem

Agencja Rynku Rolnego od poniedziałku zbiera powiadamiania od rolników, którzy chcą skorzystać z unijnej rekompensaty w związku z rosyjskim embargiem na import owoców i warzyw z UE - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka ARR Iwona Ciechan. 

Czytaj więcej: ARR zbiera powiadomienia od rolników dotkniętych embargiemARR zbiera powiadomienia od rolników...

Kolejne rozmowy w Brukseli w sprawie rekompensat

Dziś odbyły się kolejne rozmowy polskiej delegacji na czele z Markiem Sawickim- ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Mirosławem Maliszewskim – Prezesem Związku Sadowników RP, posłem na Sejm RP w Brukseli. Tym razem z komisarzem ds. handlu Karelem de Guchtem.

Czytaj więcej: Kolejne rozmowy w Brukseli w sprawie rekompensat

Maliszewski: We wtorek kolejna tura negocjacji w Brukseli w sprawie embarga

We wtorek (19.08) po raz kolejny polska delegacja na czele z Markiem Sawickim – Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Mirosławem Maliszewski – Prezesem Związku Sadowników RP, posłem na Sejm RP udaje się do Brukseli.

Czytaj więcej: Maliszewski: We wtorek kolejna tura negocjacji w Brukseli w sprawie embarga

KE wesprze producentów owoców i warzyw kwotą 125 mln euro

Komisja Europejska ogłosiła środki wsparcia dla sektora owoców i warzyw. Ich wytwórcy mają dostać w sumie 125 mln euro.

Czytaj więcej: KE wesprze producentów owoców i warzyw kwotą 125 mln euro

BĘDĄ UNIJNE REKOMPENSATY DLA ROLNIKÓW PO WPROWADZENIU EMBARGA

 Rolnicy, którzy ponieśli straty po wprowadzeniu rosyjskiego embarga, otrzymają rekompensaty – zapowiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

Czytaj więcej: BĘDĄ UNIJNE REKOMPENSATY DLA ROLNIKÓW PO WPROWADZENIU EMBARGA

Polskie jabłka rosną w siłę…

„Jabłka każdego dnia" – pod takim hasłem już trzeci rok prowadzona jest kampania promująca europejskie owoce na rynkach: rosyjskim i ukraińskim. Tej tematyce poświęcono konferencję, która odbyła się 13 sierpnia br. w Warszawie – z udziałem przedstawicieli branżowych i dziennikarzy Polski i Rosji. Nie obyło się oczywiście bez dyskusji na temat aktualnych problemów.

Czytaj więcej: Polskie jabłka rosną w siłę…

Sadownicy poszukują nowych rynków zbytu

Sadownicy poszukują nowych rynków zbytu na jabłka, po wprowadzeniu rosyjskiego embarga na polskie owoce i warzywa. Rozpatrywane są kraje Afryki Płn., Chin, Indii i Wietnamu - poinformował w środę na seminarium prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski.

Czytaj więcej: Sadownicy poszukują nowych rynków zbytu

Będą straty na Mazowszu z powodu embarga

Z powodu rosyjskiego embarga, może upaść kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw głównie, z południa Mazowsza, gdzie produkowanych jest 40 procent polskich jabłek - szacował Mirosław Maliszewski prezes Związku Sadowników RP.

Czytaj więcej: Będą straty na Mazowszu z powodu embarga

Lepsze informacje z Białorusi niż z Brukseli

     

Wczoraj zakończyły się rozmowy ministra rolnictwa i wozwoju wsi Marka Sawickiego z unijnym komisarzem ds. rolnictwa Dacianem Ciolosem, w których uczestniczył również Mirosław Maliszewski – Prezes Związku sadowników RP, poseł na Sejm RP.

Czytaj więcej: Lepsze informacje z Białorusi niż z Brukseli

Sawicki: potrzeba 400 mln euro, aby zrekompensować straty polskim rolnikom

     

– Jeśli chcielibyśmy zrekompensować polskim rolnikom ich straty, potrzebujemy 400 mln euro dla samej Polski – mówił Marek Sawicki, po spotkaniu się z unijnym komisarzem ds. rolnictwa, w programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info.

Czytaj więcej: Sawicki: potrzeba 400 mln euro, aby zrekompensować straty polskim rolnikom

Strona 1 z 75

Zaproszenie

Informator

OGŁOSZENIE

Poradnik

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakupu Poradnika o Zatrudnianiu
Pracowników Sezonowych. Członkowie Związku Sadowników RP regularnie
opłacający składki otrzymają Poradnik bezpłatnie.

Reklama

Nasze filmy

Bezpieczny sadownik

Komunikat

Główny Inspektorat Ochrony Roślin
 i Nasiennictwa Informuje

Komunikat

Pogoda

Prezentacja

PIORIN KOMUNIKATY

PAŃSTWOWA INSPEKCJA
OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA
Internetowy System Sygnalizacji Agrofagów

Login Form