sobota, 26 lipiec 2014
   
Tekst rozm

Szukaj

image image image image
Czy dojdzie do bankructwa polskich gospodarstw? Działania zakładów przetwórstwa owoców mogą doprowadzić do upadku tysięcy polskich gospodarstw sadowniczych. Polsce grozi utrata ważnej pozycji na istotnych rynkach rolnych.  
Spotkanie w sprawie eksportu jabłek do Chin Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uczestniczył w spotkaniu, którego celem było omówienie możliwości rozpoczęcia eksportu jabłek na rynek chiński. Odbyło się ono w siedzibie resortu rolnictwa z inicjatywy Związku Sadowników RP.
300 ton jabłek zatrzymano na rosyjskiej granicy Rosyjski nadzór fitosanitarny zatrzymał na granicy transport prawie 300 ton polskich jabłek - informuje RMF FM. Zdaniem Rosjan, owoce były skażone pestycydami.Na razie nie wiadomo, który eksporter miał złamać warunki dostaw do Rosji.
Odsłonięcie pomnika Profesora Szczepana Aleksandra Pieniążka Inicjatywa budowy pomnika prof. Szczepana Aleksandra Pieniążka powstała już kilka lat temu w wielu miastach i gminach na terenie naszego kraju.

 

 

 

Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej

11-12 stycznia 2013 - Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej

BASF Polska oraz Katedra Sadownictwa SGGW w Warszawie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału i odwiedzenia IX Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej (MTAS), które już po raz dziewiąty odbędą się w Centrum Konferencyjo-Wystawienniczym Gromada w dniach 11-12 stycznia 2013 roku w Warszawie.

Kolonie 2014

Oferta - Międzywodzie

Oferta - Mikoszewo

Wolne miejsca na kolonię.
Zapraszamy !!!

I turnus, Mikoszewo - 4 wolne miejsca
II turnus, Międzywodzie - 7 wolnych miejsc

O zapisach decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod nr tel.
48 664 37 79

Zaproszenie

Związek Sadowników RP oraz firma Activ zapraszają wszystkich chętnych sadowników do udziału w XIV Mistrzostwach Polski Sadowników w Strzelectwie Śrutowym, które odbędą się 2 sierpnia 2014 r. na strzelnicy sportowej PZŁ w Piastowie k. Radomia.
Strzelania odbywają się w trybie tzw. skróconego wieloboju myśliwskiego w 4 konkurencjach śrutowych, czyli: przeloty, krąg myśliwski, oś myśliwska oraz zając.
Zgłoszenia przyjmuje i wszelkich informacji udziela Pan Tomasz Korczak, pod numerem telefonu
607 319 491.

Informator

OGŁOSZENIE

Poradnik

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zakupu Poradnika o Zatrudnianiu
Pracowników Sezonowych. Członkowie Związku Sadowników RP regularnie
opłacający składki otrzymają Poradnik bezpłatnie.

Reklama

Nasze filmy

Bezpieczny sadownik

Komunikat

Główny Inspektorat Ochrony Roślin
 i Nasiennictwa Informuje

Komunikat

Pogoda

Prezentacja

PIORIN KOMUNIKATY

PAŃSTWOWA INSPEKCJA
OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA
Internetowy System Sygnalizacji Agrofagów

Login Form